Služby

Spoločnosť Potery Profi pod vedením Petra Palkoviča sa špecializuje na realizáciu cementových poterov, spádových poterov, ekostyrén betónu (lahčeného betónu) a polystyrén betónu. Neváhajte a prezrite si ponuku našich služieb a v prípade záujmu nás kontaktujte ešte dnes.

 

 

Cementové potery

Cementové potery ponúkajú množstvo výhod a preto sú obľúbené a tiež veľmi rozšírené. Jedným z najväčších benefitov cementových poterov je jednoduchá výroba, ktorá je možná priamo na stavbe a pomerne nízka cena. Ďalšou je vysoká odolnosť voči vlhkosti, mechanickému poškodeniu a tiež chemickým látkam.

Po vytvrdnutí cementových poterov aplikovaných na určené plochy sú ručne vyhladené tak, aby sa dosiahla dokonalá rovinatosť povrchu. Vďaka svojim popredným vlastnostiam, ako je napríklad odolnosť voči vode, sú cementové potery vhodné do interiéru aj exteriéru. Cementovými potermi je taktiež možné vyspádovať všetky plochy podľa požiadaviek a potrieb. Neváhajte a kontaktujte nás ešte dnes. Radi pre vás zrealizujeme cementové potery podľa vašich požiadaviek a potrieb.

Spádové potery

Spádové potery nájdu svoje uplatnenie napríklad v garážach, strechách a tiež na terasách a balkónoch, kde by hromadenie vody mohlo zapríčiniť nezvratné a nemalé škody na majetku. Spádové potery vždy realizujeme na základe požiadaviek a potrieb našich zákazníkov aj v bytových výstavbách s plochými strechami. 

Spádové potery sa často aplikujú aj na plochých strechách so zelenou strechou. Naši profesionáli pri ich aplikácií vždy dodržiavajú presné technologické postupy spádových poterov z hľadiska odtoku dažďových vôd. Neváhajte a v prípade potreby spádových poterov nás kontaktujte ešte dnes.

 

 

Ľahčené betóny - ekostyrén betón

Ekostyrén betón je zmesou cementu, piesku, vody a Ekostyrénu. Ekostyrén je vlastne plnivo do betónu vyrobené z polystyrénovej drviny. Jedná sa o kúsky a odrezky polystyrénu, ktorý by inak skončil nevyužitý na skládke. Polystyrén sa vo výrobe rozdrví na malé guľôčky. Tie sú obalené technológiou, ktorá umožňuje lepšie viazanie cementu, piesku a vody. Takýmto spôsobom vzniká ekostyrén a následne tiež ekostyrén betón.

Ekostyrén betón sa vyznačuje skvelými izolačnými vlastnosťami a nízkou váhou, ktorá povrch izoluje, no nezaťažuje. S ekostyrén betónom sa dobre manipuluje a výborne poslúži aj na vyrovnávanie povrchov. Keďže ekostyrén existuje v rôznych objemových hmotnostiach, je možné pripraviť viaceré typy ekostyrenbetónu. Každý typ ekostyrén betónu má vlastné odporúčané použitie.

Polystyrén betón

Polystyrén betón ponúka množstvo atraktívnych výhod, ktoré môžete pri vašej stavbe využiť aj vy. Oproti klasickému betónu je oveľa ľahší a preto je možné ho využiť napríklad pri nízkych nosných stropoch.

Okrem toho má polystyrén betón skvelú zvukovú aj tepelnú izoláciu. Teplo dokonca izoluje desaťkrát lepšie ako klasický betón. Vďaka tomu je možné polystyrén betón využiť aj ako izoláciu medzi poschodiami a na izoláciu terás, striech či stropov.

Keďže polystyrén betón má výbornú pevnosť v tlaku, je možné ho použiť v prípade potreby odolného, pružného a zároveň ľahkého poteru. Poter z polystyrén betónu je odolný voči vlhkosti, plesniam, škodcom ale taktiež aj voči požiaru.

 

Cementové potery

Spádové potery

Ľahčené betóny - ekostyrén betón

Polystyrén betón